TONI&GUY CLEANSE-Advanced Detox Shampoo-

 Kızlarrr ben geldim... Uzun zamandır yeni bir post hazırlayamadığımın farkındayım,gerek okul işleri gerek kötü hava şartları zaman ayırmama engel oldu diyebiliriz.Artık havalar düzeldi güzelim bahar geldiğine göre mis gibi güneş ışığından yararlanıp fotoğraf çekmenin vaktidir.Aklımda ki ürünleri paylaşmaya sırasıyla başlayabilirim sanırım :)

Haftanın bu ilk gününde güneşli bir Eskişehir sabahında sizlere uzun zamandır kullandığım bir şampuan önerisinde bulunacağım.Bakalım neymiş ne değilmiş.Keyifli okumalar :)


 Kızlarcım herhalde bir bayan için en zorlu durum ince telli ve yağlı saça sahip olmaktır.Saatlerce uğraşıp şekil verirsin kapıdan dışarı çıkar çıkmaz bir rüzgar vurur puffff gitti saçlar,gitti emekler.Yetmezmiş gibi, gün sona ermeden saçlar kafamıza yapışır nerde dipten uca hareketli ve dolgun saçlar demekten kendimizi alamayız.Ve takibi diğer bir ızdırapsa yarım gün dolmadan saç diplerinin yağlanması,işte bu en beteri.Sanki günlerdir duş almıyormuş gibi insanı çileden çıkartan bir durum değilde nedir? 

Bu sorunların hepsini bizzat yaşıyorum maalesef ancak hala araştırmaya devam etmeme rağmen bir çözüm yolu bulabilmiş değilim ve anladığım kadarıyla bunu kökten çözecek bir mucize yok.Ancak bir takım ürünlerle durumu idare edebiliyoruz,sonuçta saç yapısıyla alakalı bir durum ve genetiği değiştirebilmek için bir ürün daha icat edilmedi.

Yağlı saç derisi yüzünden bir dönem şiddetli dökülme sorunu da yaşadım. O dönem kullanmadığım ürün kalmadı,gitmediğim cilt doktoru da... Ancak o dönem geçici sonuçlar aldım.Yıllar sonra kendiliğinden dengeye oturdu ancak ben ciddi bir saç kaybı yaşadım orası ayrı bir hayal kırıklıgı tabi ki...

Saç az olunca yağlanma problemi daha şiddetli bir hal alıyor tabi ki ben de bundan sebep çok çeşitli şampuanlar kullandım.bitkisel,dermatoloji,bilindik market markaları,sabunlar vs.... Ancak çoğunun etkisi geçici oldu ya da saçıma uzun dönemde dönüşü kötü oldu.Artık ucunu bıraktığım bir dönem kardeşimin kuaförü Loreal'in Yağlı Saçlar için Arındırı şampuanını önerdi,kendisi de çok memnun kaldığını söyleyince alıp kullanalım dedik ve şaşırtıcı bir şekilde memnun kaldık.Mucize bir ürün değil, "amannn 10 gün yıkamasam saçlarım ilk günkü gibi temiz kalır"diye bir ütopya da vaat etmiyor yanlış anlaşılmasın ama en azından bir,iki gün yağlanmayı geciktiriyor ve saç derisinin kirini temizliyor-du.

Ancak ben daha sonra yaz bitip Eskişehir'e döndüğümde "ne yapsam acaba şampuanı tekrar alsam mı?" diye kararsızlığa düştüm ve Loreal'in fiyatı bana bir şampuan için fazla gelmeye başladı (70 tl civarında olmalı) Benzer içeriğe sahip yeni bir ürün arayayım derken Tonı&Guy'ın fotoğraflarda gördüğünüz şampuanına rastladım."Alıp bir deneyeyim,olmazsa yine Loreal alırım" derken baktım aynı etkiyi veriyor ve daha uygun fiyatlı bir hayli sevindim.


Ürün özelliklerine gelecek olursam;

Saçı derinlemesine temizleyerek,şekillendirici kalıntılarından arındırıyor.Fazla yağı çekip saç derisine nefes aldırdığını düşünüyorum.Dediğim gibi sadece bir iki gün geciktiriyor yağlanmayı,tamamen ortadan kaldırdığını söylersem yalan olur.Ben şu an ikinci kutuma geçtim.Tabi ki her üründe olduğu gibi uzun süreli kullanımlarda etkisi ilk kullanıldığı gibi kalmıyor ancak şu an gidip başka bir ürün almaya elim varmıyor,beni idare ettiğini düşünüyorum.Bunun haricinde kuru şampuanlar da günü kurtarmak için bonus ürünler,biz kızların en azından elinin altında bir tane bulunması faydalı olacaktır.

250 ml'lık bir şampuan,iki aydan fazla idare ediyor -eğer bir tek siz kullanıyorsanız-.Fiyatı da gayet makul son aldğımda 27 tl civarındaydı.

Ufak bir not düşmek gerekirse kremsiz,şeffaf bir şampuan olduğu için hafif kurutuyor saçları,ben saçımın nemini kaybetmemesi ve elektriklenmemesi için duş sonrası ve şekillendirme öncesi "mavi su ve saç bakım yağı" kullanıyorum,böylece saç yapımı hem bakımlı hem dengede tutmaya çalışıyorum.

Deneyip,memnun kalan ya da farklı ürün tavsiyesinde bulanacak güzel yorumlarınızı bekliyorum.

GÖRÜŞMEK ÜZERE,HOŞÇA KALIN...


Yorumlar