MAC Mineralize Skinfinish Naturel Powder/ Fix+
 Bir kaç ay önce İnstagram hesabımda son MAC alışverişimden bahsetmiştim, takip edenler hatırlıyordur. Bir süre kullanımdan sonra yorumlarımı paylaşacağımı da söylemiştim ve o gün sonunda geldi çattı.Yorumlayacak kadar kafi bir süre kullandığımı düşünüyorum. En azından aldığım ürünlerin hangi yönlerinden memnun kaldım veya hangi yönleri beklentimi karşılamadı bunlardan bahsedecek kadar bilgi sahibiyim artık.

Öncelikle MAC Mineralize pudradan bahsetmek istiyorum arkadaşlar.Mağazaya giderken zaten amacım bir pudra almaktı ancak aklımda Studio Fix vardı. Çalışan bayanla ürünlere biraz göz attıktan sonra benim cildime ve beklentilerime Mineralize'nin daha çok uyacağını söyledi. Çünkü ben yüksek kapatıcılık ve mimik çizgilerine gün içerisinde dolmaması gibi özellikler arıyordum.Kapatıcılık isteme sebebim herhangi bir alt baz kullanmadan direkt nemlendirici üzerine sür-çık yapabilmek adınaydı, çizgilere dolmamasını istemem ise şimdiye kadar kullandığım bir kaç pudranın yapısı çok ince olduğundan ve ben de aşırı mimik kullandığımdan yüz çizgilerime dolup yorgun bir görüntü vermesi sebebiyle idi.

Bayan arkadaşımız yüzümün sağ tarafına Studio Fix, sol tarafına da Mineralize'yi sürüp aradaki farkı görmemi sağladı. Gerçekten Studio Fix'i beğenmedim,sanki transparan bir pudra havası vardı ki özelliği de bu anladığım kadarıyla, ancak Mineralize gerçekten cildimde fark yarattı.Işıl ışıl, temiz, kusurları kapatan, çizgilere dolmayan hakkını veren bir ürünmüş.Ama tabi ışıklar altında olunca insan acaba yanılıyor muyum diye düşünmüyor değil? Bir de Studio hakkında çok övgüler okuduğum için aklım hep o yöne kayıyordu ancak çalışan bayan arkadaşla uzun süren istişarelerden sonra kararımı Mineralize'den yana kullandım ve aldım.

Alıp kullanmaya başlayalı sanırım 2 ay oldu ve çok memnunum gün içerisinde t bölgem de tabi ki yağlanma oluşuyor ancak aşırı düzeyde değil.Herhangi bir sivilce vs. problemi yaşamadım ki bu da önemli bir artısı.
kadifemsi,
yumusak,
çok tozutmayan,
kapatıcılığı yüksek,
kaliteli bir yapısı var kızçelerim. Bende ki rengi "Medium".Cildime nasıl uyguladığımı sorarsanız da tek başına bu ürünü kullandığım için sünger yardımıyla sürmeyi tercih ediyorum.

Ancak çok bereketli bir ürün mü Ehhh iişte !!! şimdiden yarıladım gibi. Bu ürün de benim demirbaş listemde yerini çoktan aldı. Dışarıdan da olumlu yorumlar alıyorum. Birkaç kız arkadaşım pudrayı sürdüğüm gün cildimin çok güzel gözüktüğünü ve ne kullandığımı sordular :) Güzel yorumlar alınca iyi ki bu pudrayı almışım diyorum. MAC mağazasındaki çalışan bayan arkadaşımızda işini biliyormuş. Bazen o kadar deneyimsiz insanlarla karşılaşıyorum ki güvenimi bir hayli sarstılar sözlerine ve önerilerine pek itibar edemiyorum. İşini bilen ve önemseyen insanlarla alışveriş yapmak her zaman güzel :)O gün satın almış olduğum bir diğer ürün ise markanın klasikleşmiş ürünlerinden MAC Fix+ tı;


 İtiraf ediyorum merakıma yenilip aldım bu ürünü, sonuçta saatlerce uğraşılan makyajın bir saat geçmeden akması bütün bayanların sinirlerin bozan bir durum.Hazır gitmişken alıp kullanalım bakalım bu zat-ı şahanenin ne marifetleri var imiş dedim. Özellikle pudrayla birlikte almamın bir diğer sebebi ise pudra daha kalıp gibi durur ya onu yumuşatsın daha canlı ve sağlıklı bir görüntü versin amacıylaydı. Gelgelim evet makyajın o kalıp görüntüsünü alıp götürüyor, özellikle aydınlatıcı kullandığım günlerde elmacık kemiklerimi daha ön plana çıkartıyor amma ve lakin makyaj sabitleme konusunda çok beklentimi karşılamadı. Gün boyunca eğer benim gibi karma bir cilde sahipseniz akmama gibi durum asla beklemeyin derim ancak şöyle ilginç bir yanı var hani makyaj kendini kusmaya başladığında  kötü bir görünüm olur ve hemen tazeleme ihtiyacı duyarız ya işte MAC Fix+ sıktığım günlerde bu durumu pek yaşamadım yağlı yağlı durmuyor yani. Bu farkı pek anlatamaya bilirim yaşayıp görülesi bir durum :/

Yani benim adıma kısacası olsa da olur olmasa da olur bir ürün, bittikten sonra alır mıyım pek bilemiyorum. Pudram kadar yazacak pek bir şey bulamıyorum bu ürünle alakalı, düşünüyorum ancak bir şey çıkmayacak sanırım, çekimser kaldım biraz :) Hee bir de yüzünüze sıktığınızda ferahlık hissi veriyor bu kadar :D

Bu arada eğer yaşadığınız bölgede bir Mac mağazası yoksa  Maccosmetics.com.tr 'den sipariş verebilirsiniz.Şimdilik aklıma gelenler bunlar eğer sizin aklınıza takılan bir soru olursa buradan veya İnstagram üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz. Sizleri öpüyorum, kendinize iyi bakın HOŞCAKALIN :)
Yorumlar