Karadutlu Yoğurt ve Müsli-Sağlıklı Beslenme -1-


Sevgili arkadaşlar son zamanlarda mide rahatsızlığı yaşıyorum şu zamana kadar asla böyle bir problem yaşamazken birden ortaya çıkması beni bir hayli şaşırttı. Bu yüzden yeme-içmeme daha çok dikkat etmeye başladım. Zaten çok kötü beslenen bir insan değilim ama özellikle daha fazla dikkat ediyorum diyelim. Yaz aylarının da gelmeye başlamasıyla bol çeşitte meyve pazar ve marketlerde kolaylıkla bulunulabiliyor. Bu nimetlerden yararlanarak hafif şekilde günlük öğünlerimi atlatmaya çalışıyorum. Ve bunların yanı sıra Detox suları da içmekteyim. Vücutta biriken toksinleri atmak için. Bu sağlıklı ve hafif gıdalar mide rahatsızlıklarımın yanı sıra cildime de faydalı geldi diyebilirim, şu sıralar daha canlı ve parlak olduğunu görüyorum :) Sizlerle de tükettiğim bu gıdaları elimden geldiğince paylaşmaya çalışacağım.


Bu sabah kahvaltıda tükettiğim meyveli yoğurtla başlamak istedim. 

Karadutlu Müsli İlaveli Yoğurt...
Dün taze taze marketimden karadut ve yeni çıkan vişnelerden aldım.Asıl malzemeler bu sabah iki meyveydi, diğerlerine gelecek olursak onlar demirbaş pek değiştirmiyorum;

3 yemek kaşıgı yogurt
1.5 tatlı kaşığı pudra şekeri
Bir avuç müsli
Kuru üzüm

Peki Nasıl Yapıyorum?;
Yoğurdu krema kıvamına gelene kadar karıştırıp içerisine pudra şekerini ekliyorum. Arkadaşlar pudra şekeri ilave etmemin sebebi ben boş yoğurt pek yiyemiyorum, tatlandırmak amacıyla pudra şekerine ihtiyaç duyuyorum. 

9-10 adet karadutu da yoğurda ekleyip el blenderında bir güzel ezdim ve bu inanılmaz karadut taneli ve mor renkli karışım oldu.

Son olarak da müsliyi ilave edip karıştırıp yanında vişnelerle tükettim. Sabah kahvaltısı için inanılmaz doyurucu oluyor özellikle müsli zaten tok tutan bir besin. Dilerseniz kapalı bir kavanoz içerisinde yapıp okul veya işyerine götürüp öğlen arası besini olarak da tüketebilirsiniz.


Bu tarz tariflerin devamı gelecek dediğim gibi elimden geldiğince paylaşmaya çalışacağım sizlerle. Şimdiden afiyet olsun bir sonraki paylaşımda görüşmek üzere :)

Yorumlar