Yeşil Elmalı Yaz Salatası...


Merhaba sevgili arkadaşlar, finallerim bitti, ufak bir dinlenme arasından sonra ancak toparlanıp bloga yazabiliyorum. Bu süre içinde bir hayli tarif birikti ben de önceliği bu salatama vermek istedim çünkü merak eden ve bekleyen arkadaşlar olduğunu biliyorum. 

Eğer siz de benim gibi kuskusun her çeşidini seviyorsanız özellikle bu tarifi çok seveceksiniz.Çünkü hem çok lezzetli hem pratik ve de çok sağlıklı bir lezzet oluyor.Denemenizi şiddetle öneriyorum. Tarif listesi de çok uygun fiyatlı ve az miktarda. Bakalım neler varmış;


Yarım paket kuskus
Bir adet mısır konservesi
Bir adet yeşil elma
Dereotu
Maydanoz
2 adet yeşil biber
Tuz
Sıvı yağ

Yapılışı;
Arkadaşlar öncelikle sıvı yağ ve tuz koyduğum kaynar suda kuskusu yumuşayıncaya kanar haşladım. Kuskus haşlandıktan sonra süzüp soğuk sudan geçirdim. Aslında pek tercih ettiğim bir yöntem değildir ancak biraz daha hızlı soğuması için yapmak durumunda kaldım. 

Kuskusun suyu süzülürken ben de ayrı bir kenarda dereotu, maydanoz ve biberleri doğrayıp kuskusa ekledim ve mısırı da unutmadım tabi konserve mısır kullandığım için onu da süzgeçten ve soğuk sudan geçirdim ki yapay bir tat kalmasın.

Tuzu da ilave ettikten sonra bütün malzemeleri karıştırıp üzerine son dokunuşu yeşil elmayla yaptım.

Kuskusla yeşil elmanın o mayhoş tadı birbirine çok yakıştı. Özellikle yaz aylarında öğlen öğünlerinde hafif beslenmek isteyenler için ideal bir tarif. Ben severek tüketiyorum, farklı lezzetler arayanlar için öneriyorum.Yorumlar