Lancome Pure Empreinte (Arındırıcı,Beyaz Kil Maskesi)...


 Sevgili arkadaşlar, bir Ramazan ayını daha geride bırakıyoruz. Bugün arefe,yarın bayram. Anneler bayram temizliklerine biz de olduğu gibi hafta başından başlamışlardır tahmin edebiliyorum.Artık güzel bir bayram kahvaltısı için son dolmalar sarılıyor, gelecek misafirler için baklavalar, aşureler, kadayıflar hazırlanıyor.(benim favorim her daim aşure..) Bu telaşlı günlerde kendimize bakmayı asla ihmal etmiyoruz. 

Velhasıl konuya gelicek olursam bugün size kullandığım arındırıcı maskeden bahsetmek istiyorum dilim döndüğünce...

Bu maskeye gelene kadar benim de tabii ki başka başka maske deneyimlerim oldu. Çoğunlukla kil maskesi olanları tercih ediyorum. Cildimin yağlı olması ve arındırma ihtiyacı hissetmem bundaki en büyük etkendi ki hala tercihlerim bu sorunuma odaklı oluyor. Tek ortak noktaları cildimde vaat ettiklerini gerçekleştirememiş olmaları. Bu yüzden maske çok gerekli bir ürün değil benim için dedim ve uzun süredir kullanmıyordum. Ancak yine de insanı merak mı güdüyor ya da itiyaç mı hissediyoruz bilemiyorum tekrar farklı bir marka maske almak istedim ve Douglas' a gidip tekrar bir incelemeye giriştim. Şansıma ( bu nadir gelir başıma) konuya hakim bir bayan çalışanla karşılaştım ve Lancome da karar kıldım. 


 İyi ki almışım dediğim bir ürün oldu. Şimdiye kadar kullandığım kil maskelerinden yapı olarak farklı olduğu aşikar. İçinde klasik diyebileceğimiz partiküller yok. Süt beyazı rengi var.Cilde sürdüğüm an hemen kuruyor. Bu yüzden biraz hızlı hareketlerle uyguluyorum. Ve bazı kil maskeleri gibi ciltten arındırana kadar akla karayı seçmiyorum. Ilık suyla nazikçe ovalayarak arındırıyorum cildimden. 


Kullandığımda cildimin temizlendiğini hissediyorum desem abartmam ve bu ürünü kullandığımdan beri cilt rengimde de açılma oldu. Benim en dikkat ettiğim nokta da bu oldu demek ki gerçekten arındırıcı bir ürün. Ama siyah noktaları anında yok ediyor mu derseniz bende ki etkisi şöyle oldu; özellikle çene ve alın bölgesinde oluşan siyah noktaları kabartarak temizliğe hazır hale getiriyor ben de biraz bastırarak dışarı çıkmalarını sağlıyorum. 

Fiyatı yanlış hatırlamıyorsam aldığım sıra 82 TL civarındaydı.Ancak güvenli alışveriş sitelerinden çok daha uygun fiyata alabilirsiniz. 100 ml lık bir ürün aynı zamanda, haftada bir maske yapılması önerildiği için uzun bir süre sizi götürür. 

Son olarak ürünün genel özelliklerini yazmak istiyorum;

Normal Ciltlerden Karma Ciltlere
Dokusuyla parmaklarınızın arasında şaşırtıcı bir yumuşaklık hissi yaratacak bu maske, cildinizi derinlemesine temizlemek için kirleri ve sebum fazlalıklarını emer.


Cildiniz tazeleşmiş, matlaşmış ve temizlenmiştir


Beyaz Kil (ya da Kaolin), zengin oligo-element içerikli çok emici mineral kökenli bir tozdur.
Cilt yüzeyinde kuruyarak, sonradan durulamayla temizlenecek olan sebum fazlalıklarını ve kirleri emer. Pure Empreinte'i, kuru yüz üzerine yüzün orta çizgisinden (alın, burun, çene) başlayarak, cildin ihtiyacına göre haftada 1 ya da 2 kez ince tabaka hâlinde uygulayınız. 5 dakika kurumaya bırakınız. Ilık suyla durulayınız. Göz çevresine uygulamaktan kaçınınız.Umarım faydalı bir yazı daha olmuştur. Güzel bir bayram tatili geçirmeniz dileğiyle hepinize şeker gibi bayramlar:)Yorumlar