DIY projesi/ Çiçekli Taç Yapımı...


Blogta ilk kez bir DIY yani kendin yap projesi hazırlıyorum. Konu olarak bu yılın pek popüler  modası çiçekli taç yapımını seçtim. Henüz yaz başlarında kendim için ayrıca bir taç hazırlamıştım, bu sefer ise sizler için yeni bir taç hazırlamaya giriştim.Şöyle büyükçe pembe-beyaz renkli eren güllerle süslü bir taç olsun istedim. Eğer sizin de benim gibi yakın zamanda tatil planınız varsa bir tane yapıp yanınızda götürün derim. Yaptığımdan bu yana deli kızın düğünü modunda evde Frida Kahlo gibi dolanıyorum. Yakında kendi oto portremi yapmaya başlarsam şaşırmayın ya da şöyle yapıyım ben size "ya bu kız ne saçmalıyor" dedirtmeden bu tacı nasıl yapmışım onun aşamalarına geçeyim :)


Malzemeler;
kurdele
saç tacı
makas
silikon
yapay çiçekler

Bu malzemeleri nereden bulabilirim derseniz en genel anlamda hobi marketlerde bulabilirsiniz. Ancak ben Bursa'da ikamet edenler için ayrıca alışveriş yaptığım adresi yazımın sonunda paylaşacağım.


1-Kurdelemi taçımın etrafını kapatacak şekilde sıkıca sardım.Başlarken ve bitirirken kurdelenin açılmaması için silikon yardımıyla yapıştırdım.


2-Taçıma takacağım çiçeklerimi makas yardımıyla kestim. Bu aşamada eğer çiçekleriniz kendinden telli ise herhangi bir yapıştırıcı maddeye ihtiyaç yok ancak aksi bir durumda soğuk silikon veyahut silikon tabancaya gereksinim duyacaksınızdır.


3-Çiçekleri kestikten sonra ister taç etrafında tam tur isterseniz yarım ay yani sadece alın kısmınıza denk gelecek şekilde yapıştırma/sarma işlemini gerçekleştirin.


4-ve çiçekli saç taçınızın dizaynı hazır.

Maksimum 25 liraya gördüğünüz tacı elde ettim. Yapmaya başlamadan önce fiyat araştırması yaptığımda çok uçuk rakamlar gördüm. Bence hiç gerek yok malzemeler belli alıp istediğiniz renk ve dizaynda kendiniz hazırlayın arkadaşlar. Hem yeni bir hobi edinmiş olursunuz belli mi olur;)

Şimdi gelelim benim bu malzemeleri nereden satın aldığıma;
Ulucamii meydanı, Sayılgan ege pasajı; bu pasaj içinde birçok boncuk ve hobi market bulunmakta. Toplu alımlarda indirim bile yapabiliyorlar.Eğer Bursa'da yaşıyorsanız bilmeyenleriniz uğrayıp bakabilirler. 

Ehh tacımızda hazır olduğuna göre bol bol kombinler yapıp, fotoğraflar çekebiliriz. Mutlu kalın sevgili dostlar,

Görüşmek Dileğiyle...


Yorumlar