1Fondoten1Fırça - MAC Face and Body Foundation ve Sigma F88 Kabuki Fırça


Elimin altında ihtiyacımdan fazla yüzlerce fondöten bulunduran bir insan değilim, olmadım da. Uzun araştırmalar yapar, kendim için doğru ürün hangisiyse emin olduktan sonra gidip satın alırım. Böylece hayal kırıklığı ve pişmanlığı minimuma indirmiş olurum. Söz konusu malzeme tüm cildime kullanacağım bir ürün olduğu için ince eleyip sık dokumayı doğru buluyorum. Durum hal böyleyken de memnuniyet düzeyim üst seviyedeyse yeni deneyimler içine pek girmiyorum.


Halihazırda kullandığım 2 tane farklı markalara ait fondötenim var. İkisi de ihtiyaçlarımı karşılıyor ve uzun süredir kullanıp deneyimlediğim için üzerilerine yazmanın vakti de geldi diye düşünüyorum. MAC Face and Body ile başlamak istedim. Aslında hakkında bir çok olumlu-olumsuz eleştiri yapılmıştır belki onlardan çok da farklı bir şey anlatmaya bilirim ama ben ürün yorumlamaktan ziyade farklı bir noktaya değinmek istiyorum

Bu fondöteni ilk aldığım dönemde nefret etmiştim, çok pişman olmuştum. Bu fiyata daha iyisini alabilirim diye kendime çok kızmıştım. Çünkü ürün su gibiydi, kapatıcılığı neredeyse yoktu ve cildime uygulaması inanılmaz zordu. Ama belirli aralıklarla  farklı uygulama aplikatörleriyle tekrar deneyip doğru sonucu almaya çalıştım. Ve nihai sonuca yakın zamanda ulaştım.

Ben Real Techniques Expert Face fırçayla ve ıslak kullanımlı makyaj süngerleri ile ürünü deneyimlemiştim. Ve sevmeme sebebim de bu yüzdenmiş. Expert Face özellikle böyle akışkan ürünlerde kusursuz bir uygulama sağlamıyor maalesef. Çok fazla fırça izi bırakıyor. Pudralaşan fondötenlerde bence daha iyi iş çıkartıyor. Makyaj süngeri de nemli kullanıldığı için benim gibi yağlı bir ciltte bu ürünü parça parça bırakıyor. Sanki cildim kurumuş ve pul pul dökülüyor gibi. Ayrıca ürünün neredeyse hepsini emiyor ve kapatıcılığı tamamen ortadan kaldırıyor.

 

Face and Body için en mükemmel sonuca ben Sigma f88 kabuki açılı fırçayla ulaştım. f88 ve f80 kıl yapıları olarak birbirlerinin tamamen aynısı tek fark f88 in açılı olması. Zaten fondöten fırçaları içinde en iyisi olarak gösteriliyor ki kesinlikle öyle alırken de yüksek bir beklentiye sahiptim ve hiç pişman olmadım. Fiyatı biraz pahalı belki tek olumsuz tarafı bu olabilir ama gerçekten sonuna kadar hak ediyor. Bir tek fırça izi bırakmadı yüzümde, ürünün yarısını emip ürün ziyanı da hiç yapmadı. Bir tane fondöten fırçası alınacaksa eğer benim tercihim f88 den yana olurdu. 

Makyajda kombin yapmak her zaman favorim, mesela dudak kalemi ve ruj kombini yapmayı her zaman sevmişimdir. Bu ikili de makyaj malzemelerim arasında en doğru bir kombin oldu. 


Sigma fırçamı www.kozmela.com 'dan satın almıştım. Mesela şu an %40 indirim var. Güvenilir ve orijinal ürün satın almak isteyenler için alternatif bir yol olabilir.


Yorumlar