LIERAC Demaquillant Purete Temizleyici Jel...


Tavsiye üzerine aldığım ve yaklaşık 3 aydır severek kullandığım yüz temizleme jelimden biraz bahsetmek istiyorum. Aslında Snapchat ve İnstagram hesaplarımdan sıkça paylaşıp herkesi bunalttım belki de ama daha kapsamlı bir yazıyla arşivimde kalması ürünü kullanacaklar için fikir oluşturabilir. 

Ürün sadece ciltteki yağı ve kiri temizlemek odaklı değil, makyaj temizleme köpüğü olarak da kullanılıyor. Ancak samimi olmak gerekirse tek başına cilt ve göz makyajını temizlemekte yetersiz. Makyaj kalıntılarını temizlemekte daha başarılı. Benim bu ürünün en sevdiğim yanı bitkisel içerikli olması. "Bitkisel bal ve detoks özelliği gösteren probiyotikler, yıldız, anason, lime özü ve nazikçe temizleyen etken maddeler içerir." diyor ürün özelliklerinde. Bitkisel içeriğinden dolayı göz çevremde kullanırken de tereddüt etmiyorum açıkçası. Göz makyajı kalıntılarından da arınmış oluyor böylece.

Diğer bir sevdiğim özelliği bilindik temizleyiciler gibi germe ve kurutma problemleriyle karşılaşmadım. Hatta hiç karşılaşmadım diyebilirim. İlk kullanımlarım sırasında bu özelliği nedeniyle acaba fazla mı hafif bir ürün, cildim kirden arınmıyor mu diye düşünmedim değil. Ama düzenli kullanım sonucunda cildim sağlıkla parladığında bu fikrim değişti. Cildim hiç olmadığı kadar sağlıklı görünmeye başladı ki yaz boyunca ekstra maske veyahut sıkça peeling uygulamadım. Bu yüzden bu görünümü tamamen temizleme jelime borçluyum.

Tabii ki benim gibi karmadan yağlıya dönük bir ciltte siyah noktalarımı ortadan kaldırmadı böyle bir iddiası zaten yok. Ama önemli olan gün sonunda makyajdan, kirden, tozdan zaten tıkanmaya meyilli olan gözeneklerimi temizlemesiydi.

Yeri gelmişken belirtmeliyim ki yeşil lierac temizleme jeli normal ve karma ciltler için bir ürün. Ben sabah ve akşam olmak üzere 2 kez kullanıyorum. 200 ml bir ürün olması miktar açısından yeterli ki 3 aydır kullanmama rağmen fotoğrafta göründüğü kadar ürün harcadım. Fiyatına gelecek olursam ben internetten almayı tercih ediyorum. Ortalama 60 TL gibi fiyata sahip. 

Çoğu detayı yazdım sanırım. Kısaca tekrar belirtmem gerekirse şimdiye dek kullandığım temizleyiciler içinde en hafif yapılı bakım ürünü. Muadilini veyahut daha iyisini bulana dek yola devam.Yorumlar

Yorum Gönder