BIODERMA Sebium Pore Refiner/ Gözenek Küçültücü Makyaj Bazı...

Aldığım günden beri elimden düşürmediğim, makyaj rutinimin en önemli adımı ve parçası olan bu ürünü yazarken gayet keyifli olduğumu söylemek isterim. Aslında bu tür makyaj bazı nitelikli ürünlerle aram pek iyi değildir. Öncesinde The Balm markasına ait makyaj bazını ve Rimmel London'ın makyaj bazlarını kullanıp kötü sonuçlarla karşılaşmıştım. Cildimde yarattıkları en büyük problem yağ bezeleri, butonları oluşturmalarıydı. Hepsini bitmelerine dayanamadan çöpe atmak ya da arkadaşlarıma vermek zorunda kalmışımdır. O yüzden bu tip ürünlere pek sıcak bakmam, alma gereksinimi duymazdım.

Ancak yaz ayları malum, sıcak havalar ve nem üst seviyede oluyor. Yağlı bir ciltte de makyajın bozulmadan durması imkansız. Benim makyaj yaparken bile burnum yağlanıyordu ( o derece). Acaba tekrar bir makyaj bazı alsam mı diye düşünmeye başladım. Araştırmaya başlayınca eleye eleye iki ürün arasında kararsız kaldım. Biri bugün yazısını yazdığım Bidoerma Sebium Pore Refiner bir diğeri ise NYX Pore Filler isimli bazıydı. NYX ürününü ben maalesef bulamadım. Bu yüzden önceliği Bioderma'ya verdim. kozmela.com'dan siparişini verdim. Ve o gün bu gündür özellikle ince yapılı, kapatıcılığı az fondötenlerimin altına sürmeden edemiyorum.


Bu tarz ince yapılı fondötenlerle kullanma amacım, yüzümde durma sürelerinin az olması. makyaj bazı uygulamadığımda kalıcılıkları da az olduğundan çabuk uçuyor olmaları. Hangi cilt tipleri için uygun olduğu, ürünün vaatleri ve kullanım önerilerine biraz bakacak olursak şöyle;

  -Karma ve yağlı ciltler için gözeneklerin belirginliğini azalmaya yardımcı olmaktadır.
 • -Gözeneklerin sıkılaştırılmasına ve daha az görünür hale gelmesini hedefler.
 • -Yağlı cildin cilt dengesinin korunmasına yardımcı olmayı amaçlar.
 • -Cildin ışıltısını geri kazanmasına destek olur. 
Öncelikli hedefi aslında gözeneklerin görünümünü azaltmak ancak bunun yanı sıra makyaj bazı olarak kullanım alanı da mevcut ki ben bu özelliğini kullanıyorum. 

Günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere temizlenmiş cilde kullanılabiliyor.


 Fotoğraftaki gibi beyaz renkte, hafif ve likit bir yapısı var. Çoğu makyaj bazı gibi bariz silikon bir yapısı yok bana göre. Ben burnuma, burun çevreme, dudak kenarlarındaki mimik çizgilerinin üzerine ve çeneme sürüyorum. Sürdükten sonra kadifemsi bir his bırakıyor sanki pürüzsüz gibi. Peki memnun kaldım mı?
Gözenek küçültücü özelliğini yorumlamam gerekirse, dediğim gibi makyaj bazı olarak kullandığım için günde bir kez uygulama fırsatı buluyorum. Böyle bir miktar için bence eskiye oranla gözeneklerimde gözle görebildiğim bir sıkılaşma, küçülme var gibi. Sürmediğim zamanlarda ki devam eden pürüzsüzlük hissinden anlayabiliyorum bunu. 

Makyaj bazı olarak ise, yağlı bir t bölgesine göre tutuculuğu beni memnun ve tatmin etti. Özellikle yağlanan kısımlardaki çamurlaşma, parlak görüntü çokça azaldı. En önemlisi başta bahsettiğim yağ bezesi problemini yaşamadım. 


Çok daha uzun süreli kullanımda herhangi bir sorunla karşılaşmamayı umuyorum çünkü şu an zevkle kullanıyorum. Eğer herhangi bir reaksiyonla karşılaşırsam yine objektif olmaya çalışarak buraya yazmaktan çekinmem. Bana sosyal medyadan ulaşmak isterseniz;
İnstagram: kubraoznll
Snapchat: kubraoznl


Yorumlar

 1. Bioderma ürünlerini bende çok severek kullanıyorum.
  Blogunuzu yeni keşfettim takibe aldım bende beklerim :)
  pelorina.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim. Sizin de blogunuz ve paylaşımlarınız çok şık. Keşfetmekten mutluluk duydum :)

   Sil

Yorum Gönder