Ki Gold Premium Saç Bakım Maskesi...


Ki Gold saç bakım maskesini özellikle snapchat üzerinden çok kez paylaştım, hatta instagramdan bile. Çoğu takipçimi bu sebeple bıktırmış ve yıldırmış olabilirim. Ama çok memnunum, çok seviyorum ne yapabilirim ki. Bu kadar memnun olmama rağmen hakkında yazmam gereken bu yazıyı geciktirmem de benim hatam. Çünkü her paylaştığımda hakkında detaylı sorular alıyorum. Hal böyle olunca genel hatlarıyla bir yazı yazmanın zamanı geldiğini düşündüm. Kullanmak isteyen, merak edenler olduğunu biliyorum. İnternette de hakkında yazılmış detaylı bir yazıyla karşılaşamadım bu yüzden almak isteyenler için umarım faydalı olur yorumlarım.

Saçlarım için saç kremi veyahut saç maskesi kullanmayangillerdenim. Nedeni de hep bahsettiğim gibi ince telli ve dökülmeye meyilli olması. Bu tarz saç ürünleri de benim saçlarımı döktüğü, yağlandırdığı ve ekstra hacimsizleştirdiği için kullanmamayı tercih ediyorum. Daha doğrusu ediyordum. Halen saç kremi kullanmıyorum orası ayrı ancak Ki Gold saç maskesini aldığım günden beri harici bir bakım ürününe de ihtiyaç duymadım ne yalan söyliyim. Çünkü çok yoğun bir bakım sağlıyor. Evde kuaför bakımı diyorum ben buna. 

"Ürün özelliklerinden ve içeriğinden bir alıntı;"

 3 den fazla iyileştirici bitki özü içerir. Ki Gold'a kıyasla yeşil çay ve changpo özleri eklenerek geliştirilmiş formül ile saç derisini korur, ağır metallerden arındırır, anti-oksidandır ve detox sağlar. Bitki özlerinin kokusu hafifletilerek, genç yaşlı herkesin kullanımı hedeflenmiştir. Uzak doğunun mucizevi bitkisi; 


 KIRMIZI KORE GİNSENG - Saç dökülmesine karşı etkilidir ve saç gelişimini destekler - Saç derisi, kıl kökü ve saçı derinden temizleyerek güzel görünümlü sağlıklı saçların sürekliliğini sağlar - Kepeği ve kaşıntıyı giderir - Dolgunluk, hacim ve parlaklık kazandırır Ki nedir? Ki; insan vücudunda yaşam için gerekli olan bütün faaliyetleri ve zenginlikleri içeren bir kelimedir. Ki, yaşayan tüm canlıların 'Hayat Gücü'dür ve onları evrenin içindeki enerjisiyle birbirine bağlar. Ki Uzakdoğu tedavisinin temelidir, temel prensibi bulguları ortadan kaldırmak yerine, problemin temeline inmektir.


Ginseng özünün asli faydaları yapmış olduğum alıntıda net bir şekilde anlatılmış. Ama önemli olan bahsetmiş olduğu sorunlara ne kadar etki edebildiği.

Saç dökülmesinden başlayacak olursam, evet yarı yarıya bu problemi çözüyor. Benim için çok daha önemlisi harici bir dökülmeye sebebiyet vermemesi. Bu konuda herhangi bir sorun yaşamadım +1 verebilirim. Ayrıca düzenli kullanım sonrasında yeni bebek saçlar çıkarttığını gördüm.

Dolgunluk, hacim ve parlaklık kazandırdığı konusundaki performansına ise %100 katılıyorum. Gözle görülebilir en büyük etkisini bu yönde gördüm. Her kullanım sonrasında saçlarım ışıl ışıl parlıyor ki bunu çevrem bile fark etti. Ve ikinci en sevdiğim özelliği saçlarım yumuşacık yapması. Ben bu gibi etkileri keratin bakımı yaptırdığım dönemde elde etmiştim ki bana göre aralarında hiçbir fark yok.

Saçları uzatma konusunda da başarılı bir ürün olduğunu duymuş olabilirsiniz. Bence tek başına mucizevi şekilde uzatma sağlamıyor. Örneğin ben Hindistan cevizi yağını kullanıyorum önceki postlarımda bahsetmiştim.(tıklayınız). Bu gibi takviye ürünlerle saç uzaması konusunda evet etkili diyebiliriz, en azından ben bu şekilde fayda sağladım. 

Peki ben nasıl kullanıyorum'a gelecek olursam; haftada bir veya saçlarımı kötü hissedersem iki kez kullanıyorum. Saçlarımı iki kez şampuanlayıp, yıkadıktan sonra ıslak saçlarıma max. iki pompa ürünü tüm saçıma dipten uca sürüp, tarakla tarıyorum. Bu şekilde ürün tüm saç tellerime eşit şekilde ulaşıyor. Mentollü bir yapısı olduğundan saç diplerinde çok az bir yanma yapabiliyor(varla yok arası). Biraz masaj yapıp on dakika bekliyorum ve arıtıyorum. 

Son olarak değinmek istediğim özelliği kokusu, bitkisel ürünler çoğu zaman kötü demiyim ama ağır kokabiliyor. Ki Gold' un aksine çok güzel bir kokusu var. Ben de şimdiye dek bir problem yaratmadı(baş ağrısı, mide bulantısı vs.). Bence yeterli bir kalıcılığa sahip. Bir sonraki duşa kadar kalıcılığı hissediyorum ben.


En çok sorulan soruda nereden satın aldığım yönünde. n11. com'dan gayet makul bir fiyata almıştım. Bu tarz ürünlerde tercih ediyorum bu siteyi. Güvenilir ve fiyat konusunda başarılı buluyorum. 


Yorumlar

 1. merhabalar;
  güncel yorumunuzu alabilir miyim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, hala kullandığım tek saç maskesi. Özellikle kısa olan saçlarımı uzatma evresinde bir hayli işime yarıyor. Yumuşattığı için kırık oluşumunu azaltıyor. Hala memnunum yani :)

   Sil
  2. Merhabalar, bilgilendirme için teşekkürler.
   Şampuanı ile birlikte mi kullanıyorsunuz yoksa sadece krem olarak mı kullanıyorsunuz?
   Yaklaşık 2.5 aydır şampuanı tek başına kullanmaktayım, saç dökülmesi ile ilgili hiçbir sorunum yoktu. Bu aralar saçlarımın hafif hafif döküldüğünü görüyorum. Şampuandan mı kaynaklı bilemedim.
   Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler :)

   Sil
  3. Merhaba,biraz geç oldu kusura bakmayın. Evet şampuanı ile kullandığım bir dönem oldu. Hatta yakın zamanda kullanımım bitti ancak bende yenisini almadım. Dediğiniz gibi dökme problemini de bende çok aşırı olmasa da yaşadım. Kısacası maskesi kadar memnun kaldım diyemem.

   Sil
  4. Merhaba ben ki gold.sampuan kullanmak niyetindeyim daha once.bir.cok sampuan kulandim ama ne dokulmeden ne de yaglanmadan kurtulamadim saclarim ince telli 22 yasindaym 1 yila sac kalmayacak sizden onerinizi bekliyorm hangi sampuan daha uygun olabilir simdiden tesekkurler.

   Sil

Yorum Gönder