Yves Rocher Onarıcı Saç Bakım Yağı...


Başlamışken saç bakım ürünlerinden devam etmek istedim post'larıma. Yine bir saç bakım yağından bahsedicem. Yves Rocher Onarıcı Saç Bakım Yağı. Aslında Hindistan cevizi yağı varken böyle bir ürün fuzuli olabilir diye düşünmüştüm alırken ancak bu iki ürün birbirinden tamamen farklı. Yves rocher saç bakım yağı, kuru bir yağ. Yani saça sürdükten kısa bir süre kurumaya başlıyor. Rahatsızlık veren o yağlı görüntü bu üründe olmuyor. Kısacası ürün saça yapışmıyor.

İçeriğinde birbirinden farklı, çeşitli yağlar var. Yves Rocher'ın kendi İnternet sitesinden yaptığım alıntıda içeriğindeki yağlar hakkında detaylı bilgiler mevcut;


"Yves Rocher Yıpranmış Saçlar için Onarıcı Saç Yağı %99 oranında doğal bir içeriğe sahiptir. Organik Jojoba Yağı ile saçlarınızı derinlemesine beslerken dış etkenlere karşı korur. Formülünde bulunan Organik Babassu ve Güney Amerika Fındığı Yağı saçlarınızı yağlandırmadan onarır. "


Dediği gibi yağlı olan saçlarımda ekstra bir yağlandırma yapmadı.Saç yapısının yağlı olması da matsız olmayacağı anlamına gelmiyor maalesef. Saçlarımız nemini uçlarından kaybedebiliyor. Dış etkenler de cansız ve mat görünüme sebep veren nedenler arasında. Bu anlamda parlaklık sağlama ve nem kazandırma açısından başarılı buluyorum.Saça sağlıklı bir ışıltı da katıyor. 


Kullanım açısından da benim için daha pratik bir ürün şöyle ki, mesela Hindistan cevizi gibi bir yağı kullanmak biraz daha zahmetli. Bekleme süresi daha uzun,saç tarafından emilmesi yine aynı şekilde belli bir süre istiyor. Ama Yves Rocher onarıcı saç yağını duştan maksimum yarım saat önce tüm saçıma dipten uca sürüp beklemem yeterli oluyor. Aslında kullanım talimatında 10 dakika bekletilmesi bile yeterli bulunmuş fakat ben ekstra süre koyuyorum üzerine. Beklerken daha etkili olabilmesi için saç kurutma makinesiyle düşük derecede ısı uygulaya biliyorum ki bence etkili oluyor.  Yani dar vakitlerde yapılması gerekli olan bakımlar için ideal pratiklikte. 

Bunlar haricinde ürünün kapak kısmını da seviyorum. İnce bir delik yapmışlar dökülme kısmına ihtiyaçtan fazla ürün gelmesi gibi bir sıkıntı da yaşanmıyor. Kokusundan biraz bahsetmem gerekirse, çok seviyorum diyebilirim. Yağların o kendine has kokularını sevdiğimden olabilir bu ama koku hassasiyeti olan biri olarak ağır ve yorucu bir kokusu yok.


İçerik kısmına önem verenler içinde, paraben, silikon ve renklendirici içermiyor. Silikon olmamasından dolayı saçta bir ağırlık yapmıyor. 

Detaylı bir şekilde incelemek isteyenler için Yves Rocher'ın kendi sitesindeki ürün linkini buraya bırakıyorum. 

 

Sosyal medya hesaplarımdan bana ulaşmak isterseniz;
İnstagram; kubraoznll
Snapchat; kubraoznl
varsa sorularınızı ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.


Yorumlar